Üyelik Girişi
Site Haritası
Saat
Nobetçi Eczane
Gazipaşa Nöbetçi Eczaneleri

Göçük gölet projesi

DOĞAN SU TAKİBİNDE

Gazipaşa’nın Göçük Mahallesi’nde yapılacak olan gölet için ön çalışmalar başladı. Gölet projesinin gerçekleşmesi durumunda Göçük ve Güney mahallerinin sulama suyu sorunu ortadan kalkacak. Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, “Vatandaşlarımızın sulama suyu sorununu çözmek için gövdemi ortaya koydum” dedi.
GAZİPAŞA’YA bağlı Göçük ve Güney mahallelerinin sulama suyu sorunu ortadan kaldıracak Göçük Göleti için ön çalışmalar başladı. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan proje çizim ihalesini alan yüklenici firma Göçük ve Güney mahallelerinde çalışmalarına başladı. Bölgede ilk çalışmalarını gerçekleştiren ekiplere, Göçük Mahalle Muhtarı Yakup Erdoğan ile Güney Mahalle Muhtarı Yahya Küçükballı da eşlik etti. Ekipler tarafından başlatılan ön çalışmalarda, göletin genişliği ve yüksekliği, göletten ne kadar alanın faydalanacağı, gölet projesinde kaç kilometre boru kullanılacağı gibi teknik konular hakkında rapor hazırlanacak. Çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, hazırlanan raporlar önce DSİ Antalya Bölge Müdürlüğüne ardından DSİ Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek. Ankara, hazırlanan raporu onaylarsa, gölet projesinin yapımına başlanacak.  

“BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”  

Bölge yapılan çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, yapılan çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi aldı. Hem Göçük hem de Güney Mahallesi’nin ciddi anlamda sulama suyu sorunu olduğunu ifade eden AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Doğan, yapılması planlanan Göçük Göleti’nin bölgede üretim yapan çiftçileri rahatlatacağını dile getirdi. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Doğan, “Göçük ve Güney mahallelerimizde yaşayan ve üretim yapan çiftçilerimizi rahatlatacak göletimizin ön çalışmalarına başlandı. Bu gölgede sulama suyuyla ile ilgili önemli sorunlar var. Vatandaşlarımızın sulama suyu sorununu çözmek için gövdemi ortaya koydum. Buradaki sorunları çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.   “HEM ÇİFTÇİLERİMİZ HEM DE GAZİPAŞA KAZANACAK”   “Gölet projesi hayati önem taşıyor” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Doğan, “Burada muz, çilek ve sebze üretimi yapan çiftçilerimiz var. İnsanlarımız ektikleri ürünlere su bulmakta zorlanıyor. Buraya yapılacak bir gölet, üretimi ve ürünlerin kalitesini arttıracak. Göçük Göleti projesi hayata geçerse hem çiftçilerimiz hem de Gazipaşa kazanacak” diye konuştu. 

  “SU SIKINTISI ÇEKİYORUZ”  

Mahallelerinde muz başta olmak üzere, çilek, tropikal ürünler ve sebze üretimi yapıldığını söyleyen Güney Mahalle Muhtarı Yahya Küçükballı, “Mahallemizde sulama suyunda büyük sıkıntı var. Mahalle halkı mahsullerini sulamakta sıkıntı yaşıyor. Özellikle susuzluktan dolayı muz üretimi ve muzun kalitesinde düşüş yaşadık. Bu gölet bizim bir şey değil çok şey ifade ediyor” dedi.  

“MAHALLEMİZİN KADERİ DEĞİŞECEK”  

“Göçük Göleti yapılırsa mahallemizin kaderi değişecek” diyen Göçük Mahalle Muhtarı Yakup Erdoğan ise, mahallelerinde avokado, muz ve sebze üretimi yapan üreticilerimiz su sorunu yaşıyor. Özellikle mahallemizde örtü altı muz üretimi ile avokado üretim alanları giderek artıyor. Üreticilerimizin sulama suyu ihtiyacı her geçen artıyor. Bu gölet mahallemize ilaç gibi gelecek” şeklinde konuştu.   Mahalle muhtarları Küçükballı ve Erdoğan, yapılan çalışmalardan dolayı DSİ Bölge Müdürlüğü ekiplerine ve çalışmaları yakından takip eden AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan’a teşekkür ettiler.   Öte yandan, Göçük Göleti’nden Zeytinada Mahallesi ve Güney Mahallesi’ne bağlı Nohut Yeri mevkiinin yararlanamayacağı öğrenildi.
Alinti:gazipasamanset

2329 kez okundu

Yorumlar

Gölet Yapılması     01/12/2019 00:07

Değerli Kardeşlerim gelişmelerden beni de bilgilendirmenizi dilerim. Selam ve saygılar. Mustafa Metin Ankara
Mustafa METİN

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret227274
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864
Hava Durumu
Etkinlik